Кафедра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького

Студенти першого курсу образотворчого мистецтва відвідали музей історії Черкаського національного університету

1 листопада студенти першого курсу кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва відкрили для себе безцінний скарб історії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Екскурсія в музей університету розкрила перед студентами багату спадщину та 100-річну історію нашого освітнього закладу.

В експозиції студенти мали можливість побачити рідкісні артефакти, документи та фотографії, які охоплюють сторінки розвитку університету з моменту його заснування. Тим більше значна історична частина подій, відбувалась в тому корпусі, в якому студенти зараз навчаються. Фактично століття історія, старовинні фотографії та персоналії пов’язані з цим навчальним корпусом, що є одною з кращих пам’яток конструктивізму в Черкасах.

В подальшому обговоренні екскурсії, найбільш вразило, за словами Ростислава Філоненка — старовинна назва залікової книжки (Матрикул), історія зі зміною назв університету протягом часів.

Неочікувано для студентів було отримати бали з Історії України, прямо під час відвідування музейної експозиції, тож навіть такий «бонус» був корисним і думаємо, дуже доречним.

Візит до музею став важливою частиною академічного процесу, дозволяючи студентам підкріпити свої знання практичними прикладами та зануритися в історію університетської спадщини. Ця подорож у минуле стимулює їхнє натхнення та визначає нові цілі для творчих досягнень у мистецтві.

Свого часу наша кафедра дуже багато працювала над створенням цього музею у творчому колективі з істориками та дослідниками історичної спадщини освіти на Черкащині. Під керівництвом Заслуженого художника України Віктора Андрійовича Афоніна та викладачки кафедри і колишньої магістрантки Машкаринець Мар’яни Юрійовни був створений інтер’єр музею, кожен стенд та фотографії. Студенти кафедри теж активно і плідно допомагали з цим — монтували фотографії, підготовлювали написи тощо. Тож частина праці наших студентів уже є нашою загальною невіддільною історією.

Дякуємо Остапенко Анні Костянтинівні, кандидатці педагогічних наук ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи та мистецтва в організації цієї цікавої екскурсійної програми та керівництву музею Синявській Ларисі Іванівні за цікаву та корисну ескурсію.

Поділитись у соцмережах

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com