Кафедра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького

Всеукраїнський пленер у Карпатах

Причини, заради яких неодмінно треба їхати на пленер – це тепла осінь, гори та друзі!

2-5 жовтня 2019 року на запрошення Косівського інституту декоративного та прикладного мистецтва ЛНАМ студенти 3 та 4 курсу кафедри образотворчого те декоративно-прикладного мистецтва Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького мали змогу декілька днів попрацювати у Прикарпатті на пленері. Навіть дальня дорога (добирались майже добу) не злякали молодих художників – можливість писати у горах в компанії однодумців зі всієї України випадає не часто. Тому, зібравши фарби, етюдники та гарний настрій Катерина Тарасюк, Анна Зубенко, Дар’я Запорожець, Анастасія Кравець, Аліна Тарнавська та Надія Коломієць разом із викладачем Дар’єю Соколенко відправились на пленер.

Карпати зустріли сонцем, свіжим повітрям та просторами, підготувавши сюрприз на наступний конкурсний день у вигляді дощу за 6 градусів вище нуля на термометрі. Така вона погода – мінлива на примхлива. Незважаючи на це, настрій був бойовим, адже природа надихає у будь-якому своєму амплуа. Для виконання першого етюду усіх учасників відвезли вище у гори, де безліч мотивів: багатопланових, панорамних, з озерами і гірськими хребтами, вузькими звивистими дорогами та перевалами, старими дерев’яними будинками та церквами. Учасники самостійно обирали локацію собі до смаку, тож «поле» для роботи художників було розкидане на десятки кілометрів. Пліч-о-пліч зі студентами працювали і їх викладачі, досвідчені художники. Тривав пленер у перший день 4 години, майже усі встигли впоратись до початку зливи. Настрій природи – похмурий, переддощовий відобразився в етюдах учасників, але не на їх настрої. Після повернення в інститут усі мали вільний час для відпочинку, доопрацювання робіт та знайомству із містом.

Косів – відносно велике місто, яким протікає вузька живописна річка. З обидвох сторін населеного пункту – невисокі гори, ліси. У місті можна знайти як стару дерев’яну архітектуру, так і нові сучасні будинки, невеликі площі, мости та церкви. Тому для другого пленерного завдання – «етюд в умовах міста» – кожен міг обрати той мотив, який вразив його більше всього. Студенти нашої кафедри знайшли оригінальні локації: «Ми побачили табличку «Міське озеро» і вирішили піти на нього, але побачили лише поле. Коли спитали у поліції де ж озеро, вони відповіли, що це і є озеро, просто воно поросло очеретом» – розповідають Аня та Надя. «Так як нам обидвом сподобався цей мотив, то вирішили робити диптих, аби було видно цей широкий простір: поле, озеро, ряд будівель та гори у далечині».

Іншим студентам до вподоби прийшовся підвісний міст через річку. Катя розповідає, як шукала мотив: «Побачила спуск до річки, подумала що там має бути стежка абощо. Виявилось, що тут є сходи, що спускаються аж у саму воду. Так навіть краще для етюду».

«Довго шукала мотив, обрала саме цей – із мостом, проваллям та будівлею по той бік мосту. Тут складна композиція. У місті дуже багато цікавої архітектури, кольорових будинків. Схоже на Амстердам» – ділиться враженнями Аліна.

Працювати у місті – це зовсім інша атмосфера, ніж високо у горах чи біля води. Тут постійний рух та багато людей, які цікавляться роботою митців. От і дівчата отримали схвальні відгуки від місцевих школярів, що проходили повз, а також таке незвичне для центральної України привітання: «Боже помагай».

Працювали другого дня довго. Зрештою, втомлені, вже в готелі, ділились враженнями про конкурс із іншими учасниками з Полтави, Луцьку, Івано-Франківська, Харкова, Києва, Черкас та інших міст. Подивитись на роботи та процес створення етюду студентами інших художніх закладів – надзвичайно цінний для студента досвід. Він відкриває нові шляхи та методи роботи над етюдами, розширює уявлення про стилі та способи їх поєднання у творчих роботах. Дуже важливе спілкування між молоддю, що має такі серйозні спільні інтереси, адже так утворюється спільнота вже всеукраїнського рівня в якій молодь підтримує одне одного та поширює свій досвід.

Ці чотири дні пленеру дали змогу молодим художникам проаналізувати свою творчість, проявити креативність, встановити дружні стосунки з однодумцями. Це безцінний досвід, який неодмінно вплине на творчий шлях кожного його учасника. Ми вдячні організаторам – Косівському інституту декоративного та прикладного мистецтва ЛНАМ за організацію та турботу про нас.

Сподіваємось, участь у Всеукраїнському пленері стане нашою гарною щорічною традицією.

Поділитись у соцмережах

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com