Кафедра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького

Виставка студентських робіт у музеї «Кобзаря»

Щороку кафедра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва організовує студентську виставку робіт, аби показати потенціал молодих митців та викладачів. На виставці експонуються роботи різного жанру, виконані у рамках семестрових, курсових, дипломних та магістерських проектів. Цього року представлено більше сотні робіт з таких дисциплін, як академічний живопис, художньо-комп’ютерна графіка, мистецтво реклами, декоративно-прикладне мистецтво (витинанка, батік), композиція, комп’ютерна графіка.
Спектр напрямків, у яких працюють студенти досить широкий; викладачі прагнуть передати юним митцям досвід роботи у фундаментальних дисциплінах, аби далі кожен студент міг знайти свою особисту нішу та місце у мистецтві.

Керівниками студентських робіт, що представлені на виставці є почесні викладачі кафедри: завідувач кафедри, заслужений художник України Касьян Тетяна Костянтинівна, народний художник України Бондар Іван Іванович, заслужений художник України Фізер Іван Васильович, Олексенко Віктор Андрійович, Афонін Віктор Андрійович, старший викладач Полудень Лілія Іванівна та Гонца Федір Анатолійович, викладачі Костогриз Олександр Петрович, Кравчук Олеся Павлівна, Соколенко Дар`я Андріївна.

Повноцінне навчання студента можливе лише за умови розуміння історичних процесів у мистецтві, тому старший викладач Середа Наталя Борисівна передає студентам необхідні теоретичні знання у рамках дисципліни «Історія мистецтв». З 2018 року підготовкою фахівців на кафедрі почали займатись народна артистка України Зайнчківська Лідія Іванівна, члени національної спілки художників скульптор Дахівник Віталій Борисович та художник Нєдосеко Неоніла Петрівна, а також дизайнер Тимошенко Владислав Юрійович. Їх творчий підхід до викладання неодмінно стане новим поштовхом для студентів у вивченні скульптури, живопису, історії мистецтва та комп’ютерної графіки.

Навчання на кафедрі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва включає в себе не лише знання, уміння і навички з основ образотворчої грамоти. Студенти вивчають і такі дисципліни, як педагогіка та психологія. Саме тому випускники мають змогу працювати як вчителі та викладачі у школах естетичного виховання, різних закладах освіти. Сьогодні на кафедрі працюють наші випускники – Полудень Лілія Іванівна та Соколенко Дар`я Андріївна.
Відкриття студентської виставки відбулось 21 листопада 2018 року у Музеї Кобзаря. Шановним гостем став ректор університету Черевко Олександр Володимирович, який піклується про мистецтво та всіляко підтримує творчі ініціативи викладачів та студентів. Приємно було бачити наших колег педагогів з навчально-наукового інституту педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва та всіх гостей, які зацікавились виставкою.

Ми дуже раді презентувати мистецькі здобутки викладачів та студентів на творчій виставці. Наша головна мета – виховати творче, активне та небайдуже до культури і світу молоде покоління та внести свій вклад у розвиток вітчизняного мистецтва.

Поділитись у соцмережах

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com