Кафедра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького

І етап І туру університетської студентської олімпіади з образотворчого мистецтва

І етап І туру університетської студентської олімпіади з образотворчого мистецтва (Живопис) відбувся 4 жовтня 2016 р. на території Черкаського міського парку «Перемога».

Оргкомітет складається з усіх членів кафедри, а в складі журі працюють її провідні митці.

Метою заходу є виявлення кращих студентів кафедри для участі в олімпіаді на Всеукраїнському рівні та привернути увагу молоді до образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва з профорієнтаційною метою та популяризувати мистецтво серед жителів та гостей міста Черкаси.

Четвертий рік поспіль на кафедрі відбувається підготовка студентів до Всеукраїнської олімпіади з живопису, яка складається з двох турів: університетський та Всеукраїнський; та двох етапів: пленер і етюд голови людини у техніці олійного живопису.

У минулому році на Всеукраїнської олімпіаді з живопису в м. Полтава студентка кафедри ОДПМ зайняла I місце серед вихованців вищих педагогічних навчальних закладів. У тому ж конкурсі в позаминулому році вона зайняла III місце.
У цьому році на олімпіаду запрошує Закарпатська академія мистецтв в Ужгороді.

Сподіваємось на добрий результат та обмін досвідом між викладачами та студентами, який відбувається під час змагань між провідними Вищими художніми навчальними закладами України.


Кафедра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва працює впродовж чотирнадцяти років. У 2017 році буде невеликий, але ювілей.

Кафедра випускає спеціалістів у галузі образотворчого та декоративно прикладного мистецтва. Запит на кваліфікацію знаходять у проектних бюро, будівельних підприємствах, рекламних агенціях, дизайн-студіях, навчальних закладах, архітектурно-проектних бюро, меблевих підприємствах.

Сьогодні викладання забезпечують висококваліфіковані спеціалісти з науковими ступенями, вченими і мистецькими званнями: народний художник України професор І. І. Бондар; заслужені художники України: завідувач кафедри, доцент Т. К. Касьян, доценти І. В. Фізер,  В. А. Олексенко, творчий шлях яких відзначений багатьма персональними, всеукраїнськими, міжнародними виставками та пленерами.
У складі кафедри працюють кандидат педагогічних наук Л. І. Полудень, кандидат мистецтвознавства –  О. А. Куліш.
Кафедра поповнюється молодими та перспективними кадрами, які навчаються в аспірантурі: А. О. Линовицька,  О. П. Кравчук, А. І. Єфіменко, які планують подальше підвищення кваліфікації.

Викладачі приймають участь у наукових конференціях, друкують статті у фахових виданнях (зокрема закордонних), здійснюють керівництво науковими працями студентів-магістрів, плідно працюють над навчально-методичним забезпеченням кафедри.

Невід’ємною частиною роботи кафедри ОДПМ є участь у культурно-просвітницьких заходах і акціях міста, творчі виставки викладачів і студентів, які відбуваються у Черкаському художньому музеї, у Музеї Кобзаря, в інституті підвищення кваліфікації, в дитячих бібліотеках, а також в Канівському музеї народного декоративного мистецтва при Шевченківському національному заповіднику. Активна частина студентів організовує персональні виставки та приймає участь у всеукраїнських олімпіадах.

Поділитись у соцмережах

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com