Кафедра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького

Артка-Зустрічі —Студентське стажування

6 лютого відбулась зустріч зі студентами 3 курсу, які нещодавно повернулись зі стажування у Академії імені Яна Длугоша (Польща). Ілона Хован, Марія Повєтова, Аліна Тарнавська, Анастасія Кравець та Олена Пилипенко розповіли про свої враження від освіти та мистецтва, творчого процесу та подорожей Європою.

«Навчання відбувається зовсім не так, як ми звикли: студенти самостійно обирають викладача та майстерню, у якій працюватимуть, але відвідувати та спостерігати за процесом можуть у будь-якій аудиторії. Першим нашим завданням була довільна тема, ми самостійно обирали стиль та техніку виконання роботи – таким чином ми «знайомились» із викладачами, демонстрували свої вміння та навички».

Аліна Тарнавська
За час перебування на стажуванні дівчата встигли не лише повчитись у професорів академії, але й подивитись світ: відвідали Лувр та Центр Жоржа Помпіду, подорожували європейськими містами та надихались атмосферою нових місць.

«Я й подумати не могла, що колись сама або з подругою зможу просто сісти у потяг та поїхати у іншу країну на вихідні. Але це відбулось! Відчуваю себе набагато впевненіше».

Марія Повєтова
Такий досвід перебування у інший країні та інших умовах загартовує, акумулює сили та розкриває творчий потенціал, адже змушує зовсім під іншим ракурсом подивитись на світ. Долучившись до абстрактного мистецтва, побачивши твори визнаних митців у музеях студентки значно розширили свій кругозір і тепер можуть активно користуватись цими здобутками, формуючи власний стиль та почерк.
Наступного року програма академічної мобільності буде доступна знову вже для нових студентів третього курсу. Не втрачайте можливості, що відкривають вам двері у широкий та прекрасний світ!
Дякуємо нашим талановитим дівчатам за прекрасну, теплу, дружню бесіду! Ми запам’ятали усі поради: де знайти у Ченстохові гарні фарби та полотна для живопису, які речі краще брати з собою у подорож, та де у Парижі можна поснідати смачними круасанами…

«Три місяці у Польщі змусили мене повірити у свої сили та у свою творчість: я відчула, що можу вільно самовиражатись у мистецтві і те, ЯК я малюю – це круто!»


У планах зустрічі із багатьма дизайнерами, ілюстраторами, художниками та творчими особистостями, що можуть провести зі студентами лекції та майстер-класи.

За час існування кафедри, у нас уже відбулись подібні зустрічі та маємо надію, що це стане нашою доброю традицією і в подальшому житті:

та іншими цікавими та творчими людьми.

Поділитись у соцмережах

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com