Кафедра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького

Відбулась олімпіада з образотворчого мистецтва (живопис)

ІІ етап І туру університетської олімпіади з образотворчого мистецтва (Живопис)

15 березня 2018 року у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького на кафедрі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва відбувся ІІ етап І туру університетської олімпіади з образотворчого мистецтва (Живопис).

Завідувач кафедри ОДПМ, заслужений художник України, кандидат педагогічних наук Тетяна Костянтинівна Касьян привітала всіх учасників та гостей заходу вступним словом:
«Олімпіада проводиться четвертий рік поспіль, та має позитивні результати для всіх учасників і сподіваюсь, що так буде і надалі. Я вдячна, нашим шановним гостям, які вже вдруге приїхали до нас з Уманського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. Т. Г. Шевченка, Корсунь-Шевченківського педагогічного коледжу ім.Т.Г.Шевченка та Черкаському художньо-технічному коледжу, які є щорічними учасниками заходу. Стало вже традицією проведення майстер-класів в рамках студентської олімпіади.
Ми маємо більше уваги приділяти молоді, виховувати її на традиціях академічної школи – молодь творить майбутнє!».

Виступ Касьян Тетяни Костянтинівни на відкритті олімпіади
На відкриті заходу виступив перший проректор, кандидат історичних наук, професор Мойсієнко Василь Миколайович:
«Гарний конкурс, де можна не лише проявити себе, а й повчитись у народного художника України Бондара І. І. та заслужених художників України Касьян Т. К., Фізера І. В., Олексенка В. А., які викладають на кафедрі. Митці такого рівня можуть передати свій неоціненний Божий дар нашій молоді, що і роблять впродовж тривалого часу. Приємно, що цей захід відбувається під час пошанування нашого пророка Т. Г. Шевченка.
Сьогодні ми демонструємо, що спільно відновлюємо інтерес до мистецтва, ми черговий раз підтверджуємо, що українська нація – це творча нація, і завдяки нашим спільним зусиллям про нас будуть знати у світі, як про дійсно потенціальну творчу націю. Ми готові допомогти нашим колегам викладачам та студентам у їх якісному становленні і запросити студентів коледжу обрати наш навчальний заклад. Ми в першу чергу гарантуємо якість освіти.
Наш навчальний заклад за наслідками всеукраїнських студентських олімпіад увійшов в 13 кращих ВУЗів України. Щасти вам, творчої наснаги та перемоги, та якісних знань під час майстер-класів».

Виступ Мойсієнко Василя Миколайович а на відкритті олімпіади
Директор навчально-наукового інституту педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва доктор педагогічних наук, професор Десятов Тимофій Михайлович привітав гостей заходу та висловив впевненість у тому, що вони блискуче справляться і будуть нагородженні за свої роботи, тим більше під керівництвом таких знаних майстрів та фахівців своєї справи. Він зауважив, що на кафедрі зосереджена вся творча еліта Черкащини, і викладають фахівці з інших провідних ВУЗів України, а саме з Харківської державної академії дизайну та мистецтв кандидат мистецтвознавства, доцент Михайло Леонідовича Опалєв.

Виступ Мойсієнко Василя Миколайович а на відкритті олімпіади

ІІ етап І туру університетської олімпіади з образотворчого мистецтва (Живопис)

Протягом 6 годин учасники олімпіади виконували «Портрет голови натурника в техніці олійного живопису» у відповідності до завдання.

Разом із учасниками олімпіади створювали портрети натурників у техніці акварелі студенти Черкаського художньо-технічного коледжу. Під час роботи студенти могли отримати творчі поради від заслужених художників України, що є найкращим досвідом для молодого митця.


Майстер-класи

Паралельно з олімпіадою відбулись майстер-класи з витинанки та монотипії для студентів Уманського педагогічного коледжу та Корсунь-Шевченківського педагогічного коледжу.

Майстер-клас з витинанки

За час майстер-класу з витинанки, який проводила старший викладач кафедри Полудень Лілія Іванівна, студенти коледжу ознайомились із історичними витоками даної техніки та виконали власні стилізовані, оригінальні композиції.

Майстер-клас з монотіпії

Доцент кафедри Афонін Віктор Андрійович та викладач Соколенко Дар’я Андріївна допомогли студентам освоїти техніку монотипії: було виконано більше десяти різноманітних цікавих відбитків.

Усього до роботи над витинанкою та монотипією долучились 8 студентів коледжів.

Майстер-класи, які проводять викладачі кафедри, мають на меті ознайомити юних художників з певною технікою, та зацікавити їх у навчанні у стінах університету за спеціальністю «образотворче мистецтво».

Всі учасники майстер-класів отримали подяки за участь та професійну майстерність.


Творчий залік з образотворчого мистецтва

В рамках олімпіади викладачі кафедри ОДПМ провели ще й творчий залік з образотворчого мистецтва (живопис) для вступу на спеціальність 014 Середня освіта (Образотворче мистецтво). За новими вимогами МОН про «Вступну компанію 2018 року» на дану спеціальність вступ здійснюється за творчим заліком, а не за іспитом, як у попередні роки.

У цьому році виділено 10 безкоштовних місць на спеціальність 014 Середня освіта (Образотворче мистецтво).

Абітурієнтка Дар’я Корнієнко успішно виконала роботу та отримала залік. Після складання заліку, Дар’я поділилась своїми враженнями щодо нашого навчального закладу та майбутнього навчання в ньому.


Результати олімпіади

Творчий колектив кафедри на чолі з Т. К. Касьян визначили переможців олімпіади за таким номінаціями: за кращу роботу з олійного живопису та за вправність у володінні технікою акварелі.

Переможці олімпіади

Фото з сайту Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

За кращу роботу з олійного живопису:

Дмитренко Тетяна
(студентка 4 курсу кафедри ОДПМ) — І місце
Бойко Ірина
(студентка 4 курсу кафедри ОДПМ) — ІІ місце

За вправність у володінні технікою акварелі:

Романко Костянтин
(Черкаський художньо-технічний коледж)
Ганненко Ірина
(Черкаський художньо-технічний коледж)
Білик Анна
(Черкаський художньо-технічний коледж)
Черних Надія
(Черкаський художньо-технічний коледж)
Шаблій Анна
(Черкаський художньо-технічний коледж)

За кращий портрет натурника у техніці рисунок:

Олійник Олексій
(студент 1 курсу кафедри ОДПМ)

Згадки у медіа:

Поділитись у соцмережах

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com