Кафедра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького

Наші мистецькі спеціальності, що обрати?

Кафедра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького запрошує абітурієнтів на навчання за трьома унікальними мистецькими напрямками:

  • Спеціальність 014.12 Середня освіта (Образотворче мистецтво) де студенти отримують кваліфікацію: Бакалавр середньої освіти (Мистецтво. Образотворче мистецтво). Вчитель образотворчого мистецтва
  • 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація — кваліфікація: Бакалавр образотворчого мистецтва, художник-графік, фахівець з комп’ютерної графіки
  • 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація — кваліфікація: Бакалавр декоративного мистецтва, художник

Денна форма навчання, заочна форма навчання, на місця держзамовлення або фінансування коштом фізичних чи юридичних осіб, вступ на 2 курс, магістратура.

Тут детальніше про вступ

Вагаєтесь у виборі? Кожна спеціальність унікальна. Не хвилюйтесь, давайте разом розглянемо їх особливості, щоб Ви змогли зробити найкращий вибір

Спеціальність 014.12 Середня освіта (Образотворче мистецтво)

Не лякайтесь слова «Освіта»! Це не про нудні лекції, а про можливість стати універсальним митцем. Уявіть, що ви супергерой, який володіє і класичними техніками, і сучасними технологіями. Круто, правда? Наша фішка — це mix традицій та сучасності. І найкрутіше — ви самі обираєте, ким стати після випуску. Звісно, за умови, якщо Ви докладете зусиль у навчанні та власному творчому розвитку. Хочете вчити дітей малювати? Чудово! Мрієте про кар’єру дизайнера чи аніматора? Без проблем! Плануєте відкрити власну артстудію? Ми допоможемо!

Якщо Ви не навчались в художній школі чи студії або не маєте базових знань з малюнку, живопису та композиції, але мрієте пов’язати своє подальше навчання з мистецтвом — Спеціальність 014.12 Середня освіта (Образотворче мистецтво) буде найкращим вибором для Вас. Не потрібно складати творчий конкурс. Просто в електронному кабінеті вступника обираєте нас, ставите перший пріоритет і Ви вступаєте до нас.

Ви склали НМТ, написали Мотиваційний лист, зареєструвались через електронний кабінет вступника на сайті ЄДЕБО vstup.edbo.gov.ua — малювати ми вас навчимо.

Малювання дуже подібне до спорту: потрібно постійно працювати, і тоді Ви досягнете високих особистих показників. Не можна зразу встати і пробігти марафон, так і не можна стати зразу потужним митцем. Програма навчання побудована так, що виконуючи її Ви отримуєте оптимальний, але ґрунтовний набір навичок та умінь через послідовне виконання завдання під керівництвом фактично старших колег (бо викладачі чи наставники це можливо не так сприймається). Всі викладачі, які працюють на кафедрі постійно займаються власними творчими напрямками, проєктами, беруть активну участь у сучасному мистецькому житті України. Це фахові практики, які знають, як найкоротшим шляхом досягти максимального результату. Чому? Бо вони самі це пройшли.

Крім фундаментальних знань про малюнок і живопис (так, ми вважаємо, що сучасний художник має вміти малювати) ви отримуєте знання та практичні навички з інших видів образотворчого та декоративного мистецтва, комп’ютерної графіки та сучасних напрямків мистецтва. Ви опануєте на базовому рівні всі основні напрямки сучасного мистецтва, і уже надалі зможете обрати той, якій буде Вам найбільш кращий. Найбільш свій.

Навіть, якщо Ви не вміли малювати до цього, це не страшно, головне бажання. За роки бакалаврату є змога навчитись малювати все. Інколи здається, що це боляче. І це правда. Досягати будь-чого, перемагати це не просто.

На цій спеціальності традиційно більше місць державного замовлення, тому вступникам ми рекомендуємо подавати заявки й також сюди, навіть якщо вони складають творчий конкурс. Ви все одно здобудете рівнозначну освіту. Просто у вас буде трохи більше педагогічних дисциплін мистецького спрямування, але це не зле.

На курсові та кваліфікаційні роботи Ви можете обирати все, що Ви опанували протягом навчання.

023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація

Це для тих, хто хоче зануритися у світ мистецтва з головою. Тільки Ви замість бойових навичок отримаєте мистецькі суперсили: Живопис і графіка? Звісно! Скульптура? А як же! Діджитал-арт і 3D? І це теж!

Але найкрутіше ось що: ми не обмежуємо вас рамками (навіть, якщо Вам буде здаватись, що це не так). Для власних творчих робіт є курсові та кваліфікаційні роботи. Ви можете обирати той стиль, напрямок та жанр в якому забажаєте спеціалізуватися. Хочете змішати олійні фарби з 3D-графікою? Вперед! Мрієте створити інсталяцію з використанням доповненої реальності? Чому б і ні!
Наша кафедра і люди, які на ній працюють саме для того, щоб допомогти вам знайти свій унікальний стиль і голос у мистецтві. Бо мистецтво — це також і правила, знаючи які Ви можете їх творчо порушувати!

Ця спеціальність (023) має два освітньо-фахові направлення: це Образотворче мистецтво та Декоративне мистецтво. Раніше на ці спеціальності ми проводили вступні екзамени з малюнку, живопису та композиції. В сучасних реаліях ми залишили лише одне вступне випробування — Творчий конкурс з композиції. Це дає змогу абітурієнтам з різною мистецькою підготовкою конкурувати на рівних умовах при вступі на місця державного замовлення або на контракт.

В чому ж фундаментальні відмінності між цими спеціальностями? Лише в спеціалізаціях. Малюнку та живопису у вас буде рівнозначно (вибіркові навчальні дисципліни мають допомогти Вам обрати той навчальний вектор, який буде корисним вам). Інших художніх дисциплін також рівнозначно лише відмінність буде у певній спеціалізації навчальних напрямків.

Ви звісно отримаєте увесь базовий набір професійних навичок сучасного художника — уміння малювати, уміння творити та уміння доносити своє творіння до аудиторії.

Якщо досить спростили, щоб допомогти обрати напрямок, то група студентів, яка обрала «Образотворче мистецтво» крім всього іншого буде мати більше годин з навчання в графіці. Це і 2D комп’ютерна графіка (фірмовий стиль, графічний дизайн, цифрове мистецтво, фотографія) так і традиційне, класичне графічне мистецтво — лінорит, каліграфія, шрифти та інші види мистецтва Графіки. А група студентів, що брала «Декоративне мистецтво» буде мати ті самі дисципліни, але додатково буде більше виражено напрямок декоративний, все що пов’язано з середовищем, а сучасне середовище створюється використовуючи сучасні засоби 3D графіки — це більше стосується проєктування та моделювання об’єктів середовища. Ви також матимете більше дисциплін пов’язаних з традиційними напрямками, наприклад кераміка, монументальне мистецтво та інші. Але зверніть увагу, що в межах цієї одної спеціальності Ви отримаєте всі ці знання з традиційних та сучасних технік мистецтва + додаткові години навичок за обраними напрямками.

За теми власних творчих робіт, які будуть підтверджувати Вашу кваліфікацію Ви можете обирати будь-який напрямок — у нас зазвичай теми ніколи не повторюються. Так, техніки можуть і повторюватися але теми завжди унікальні в першу чергу орієнтовані на Ваші власні роздуми, бажання. На те, що саме Ви хочете сказати світу.

Для кваліфікаційних (дипломних) робіт все ж є певні пріоритети: наприклад для спеціалізації «Декоративне мистецтво» студенти крім творчої роботи виконують проєкт середовища (інтер’єр або екстер’єр або середовище комп’ютерної гри), а для спеціалізації «Образотворче мистецтво» це роботи пов’язані з графічним мистецтвом або графічним дизайном або анімацією. Але це не є статичним правилом і обирається індивідуально залежно від обраної теми кваліфікаційної роботи.

На обох спеціалізаціях ми пропонуємо унікальний синтез традиційних та сучасних мистецьких практик. Наша мета – підготувати конкурентоспроможних фахівців, здатних відповідати на виклики сучасного артринку. Наші випускники цьому підтвердження. Звісно, не всі стають зразу успішними, але у Вас буде ґрунтовна база та знання, щоб бути впевненими в собі.

Як певний підсумок

Не обмежуйте свій вибір стереотипами! У нас Ви отримаєте всебічну мистецьку освіту та зможете розкрити свій творчий потенціал у повній мірі. Вмієте малювати, не вмієте малювати але маєте непереборне бажання — ми допоможемо реалізуватися Вашій творчій особистості.

Окрім завдань та знань, які дають оптимальний набір навичок, ми широко практикуємо різні творчі заходи та роботи: розписуємо стіни та різні предмети (це частина нашої благодійної діяльності), студенти активно беруть участь у виставках та конкурсах, ми, коли є безпекова можливість організовуємо пленери чи беремо участь в фестивалях, запрошуємо гостей на майстер-класи чи самі їх організовуємо, наші студенти пишуть наукові публікації, роблять дослідження та вчаться робити відеоуроки. Тож за час навчання Ви отримаєте і практичний досвід замовлень та реалізованих творчих концептів. Наші майстерні та творчі лабораторії одні з найкращих в Україні, достатньо лише раз побачити інші.

Ми — єдині в Черкаській області, хто понад 20 років готує професійних художників у закладах вищої освіти! У нас є відповідна матеріально-технічна база, суперфахові викладачі (або, як нам хотілося б сказати, трохи «старші колеги»), кожен з яких спеціалізується на певних видах творчої діяльності та має численні досягнення у своїй сфері, та, що найголовніше, у нас панує творча атмосфера. Так, ми живемо не в ідеальні часи, і не все вдається з того, що планується, але ми докладаємо зусиль, щоб навчити вас якнайкраще. Якщо і Ви докладете зусиль та матимете бажання, Ви дійсно станете професіоналами та оберете свій творчий напрямок. Для цього у Вас буде час і можливість спробувати себе в усьому.

Наші випускники — це не просто художники чи вчителі, дизайнери чи люди інших творчих професій, пов’язаних з мистецтвом. Це універсальні творці, готові до будь-яких викликів у світі сучасного мистецтва.

Тож якщо ви готові експериментувати, вчитися новому і створювати круті речі — ласкаво просимо! Давайте разом зламаємо стереотипи про мистецьку освіту!


P.S. І так, ми малюємо натюрморти та гіпсові голови. Класична художня освіта буде Вам завжди в допомозі. У назвах наших дисциплін ви не побачите слово «дизайн», але… Дизайн та художня творчість — це невіддільна частина нашої програми. Ми вплітаємо принципи та практики дизайну в різні курси, від композиції до комп’ютерної графіки. Наш підхід полягає в тому, щоб навчити вас мислити як творець (дизайнер, художник, викладач не важливо), застосовуючи ці навички у всіх аспектах вашої творчості. Тож, хоча «дизайн» може бути прихованим у назвах предметів, він точно не прихований у нашому навчальному процесі.

Чекаємо на ваші таланти! Створюйте майбутнє мистецтва разом з нами!

P.S.S.
Буде важко, але обіцяємо — це буде весело!

Поділитись у соцмережах

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com