Кафедра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького

Виставка до 70-річчя утворення Черкаської області — Черкащина в просторі та часі

09.01.2024 року у виставковій залі ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва відбулося відкриття художньої виставки, присвяченої до 70-річчя утворення Черкаської області – «Черкащина в просторі та часі».

Організатор виставки – кафедра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Відкриття виставки відбулося за сприяння директора ННІ, професора Тимофія Десятова та Черкаської ОДА.

Окрасою виставки стали різножанрові творчі роботи талановитих студентів кафедри ОДПМ, зібрані за останні роки, під керівництвом викладачів кафедри: завідувачки кафедри, доцентки Лілії Полудень, народного художника України Івана Бондаря, заслуженого художника України Віктора Олексенка, заслуженого художника України Віктора Афоніна, Олександра
Костогриза, Неоніли Недосєко, Олесі Кравчук, Федора Гонци, Владислава Тимошенка, Івана Фізера.

На початку заходу перший заступник голови Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Василь Мельниченко зробив невеликий історичний екскурс у знаменний 1954 рік, щоб пригадати, з чого все це починалося і яких здобутків досягла область протягом свого періоду існування.

Заступник голови Черкаської обласної військової адміністрації Олександр Шамрай побажав творцям художніх полотен нових досягнень. Він зауважив:

— Мистецтво — це також зброя. У цих картинах ми зберігаємо пам’ять про місця, які є на Черкащині. Ми можемо з гордістю говорити, що Черкащина є місцем сили духу, згуртованості і жертовності.

Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького cdu.edu.ua

Варто зазначити великий жанровий діапазон та видове різноманіття робіт: станковий та декоративний живопис, скульптура, графіка, твори, виконані у змішаних техніках. У студентських роботах рясніють новизною реалій краєвиди Черкас, зокрема це помітно у міських та індустріальних пейзажах. Твори ж деяких студентів транслюють простір та час Черкащини узагальненими образами та абстрактними формами. Виставка демонструє широкий спектр різноманітних творчих знахідок, що складаються з кращих семестрових, курсових і кваліфікаційних робіт. Черкаський край своєю красою та неповторністю продовжує хвилювати уяву студентів яскравими образами. Викладачі кафедри завжди підтримують студентів у їхніх творчих пошуках та надихають експериментувати з різноманітними техніками й матеріалами, що дозволяє досягати неймовірних результатів.

Привітав учасників урочистостей ректор Олександр Черевко:

— 70 років Черкаської області — дійсно знакова подія, бо, власне, це історія не тільки про розвиток території, але й про людей, про їхні долі, досягнення в житті. Хочу подякувати організаторам тематичної художньої виставки. Автори втілили в ній коротку історію Черкащини, окремі народні традиції. Хочу подякувати і Тимофію Михайловичу, і викладачам кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, які завжди відчувають пульсацію життя. Студенти у своїх полотнах відображають актуальні теми, те, про що ми сьогодні думаємо, у що віримо.

Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького cdu.edu.ua

Серед почесних гостей, що завітали на відкриття виставки, були: ректор Черкаського університету імені Богдана Хмельницького Олександр Черевко, заступник голови Черкаської обласної військової адміністрації Олександр Шамрай, заслужений працівник культури України, першого заступника голови Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Василь Мельниченко, виконуюча обов’язки Черкаської національної спілки художників України Лариса Шейх-Афоніна, завідувачка сектору новітньої історії Черкаського обласного краєзнавчого музею Ірина Мирошник, старша наукова співробітниця Черкаського художнього музею Олександра Рак.

Поділитись у соцмережах

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com