Кафедра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького

Відкриття виставки з нагоди ювілею Афоніна Віктора Андрійовича

Цьогоріч 9 липня відзначає своє перше 75-річчя від дня народження наш талановитий сучасник, заслужений художник України, доцент кафедри образотворчого й декоративно-прикладного мистецтва Віктор Андрійович Афонін. Життя Майстра є взірцем беззавітного служіння мистецтву та освіті.

Віктор Афонін став учасником понад 70 виставок міжнародного, всеукраїнського та регіонального рівнів, у тому числі й персональних. Його мистецькі праці прикрашають експозиції державних музеїв, а частина з них відклалася у приватних колекціях України та зарубіжжя. Свідченням визнання унікальних заслуг мистця перед вітчизняним образотворенням стало присвоєння йому в 2008 р. почесного звання «Заслужений художник України».

У Віктора Андрійовича – роками вироблений власний стиль образотворення з особливою стилістикою самовираження й вишуканості, який утім спирається на мистецьку традицію. Відомий мистецтвознавець і художник Григорій Міщенко, аналізуючи творчість Віктора Афоніна підкреслював, що він «з того покоління мистців, для якого цінні творчі заповіти його навчителів, традиції минулого, а головне – бачити в мистецтві духовні, етичні й естетичні вартості». І додає: «Служіння мистецтву, а не кон’юнктурі – така в нього позиція». Що ж, дуже влучна оцінка! А кандидатка мистецтвознавства, директорка обласного художнього музею, заслужена діячка мистецтв України Ольга Гладун акцентує увагу на лаконізмі й мінімалізмі художнього стилю ювіляра і підкреслює, що «він завжди на вістрі часу і постає не лише як невтомний генератор естетичних проєктів, але і їхній реалізатор

Григорій Голиш, директор наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького,кандидат історичних наук, доцент

Віктора Андрійовича я знала ще до вступу в університет, але ознайомитись ближче вдалось тільки під час навчання в Черкаському національному. Основні дисципліни, які викладав у нас Віктор Андрійович, були: академічний рисунок та робота в матеріалі. Також, спільно з Владиславом Юрійовичем Тимошенком, він викладав у нас комп’ютерну графіку. Афонін – професійний, відповідальний, із чудовим почуттям гумору. На парах з рисунку, окрім навчального матеріалу, Віктор Андрійович часто розповідає цікаві історії зі свого життя та багато жартує, тому на пари до нього завжди ходили із задоволенням.

Важливо, що він завжди ставився до кожного нас як до рівного, як до друга, завдяки чому у всієї нашої групи із ним склались чудові й теплі стосунки.

Афонін – художник з характером, із власною думкою та баченням. Він багато чому навчив нас за чотири курси та протягом усього часу розповідав багато захопливого про світ мистецтва, й не лише образотворчого.

Еріка Ольдер та студенти кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (випуск 2021 року)

З нагоди знаменної дати було проведено виставку графічних та живописних робіт художника та презентацію творчого каталогу. Відвідати виставки можна протягом кількох тижнів у НК №4, виставкова зала (аудиторія 105).

Колектив кафедри вітає ювіляра, бажає плідного творчого життя, наснаги та енергії для втілення усіх своїх планів!

Поділитись у соцмережах

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com