Кафедра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького

Відбувся перший тур першого етапу студентської університетської олімпіади з живопису


І тур І етапу студентської університетської олімпіади з живопису Черкаси 2018
18 вересня 2018 року студенти та викладачі кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва працювали на пленері у міському парку Перемога. Завданням першого етапу олімпіади було створення живописного етюду в техніці олійного живопису. Природа максимально сприяла митцям у написанні живописних робіт.

У відборі на всеукраїнський етап брали участь студенти II-IV курсів; I-й курс практикувався у графічних замальовках та спостерігав за роботою старших колег; студенти магістратури демонстрували набуті за роки навчання навички у техніці олійного живопису. Загалом в олімпіаді взяли участь близько 60-ти молодих митців.
Робота на пленері активізує набуті знання та навички з композиції, живопису та водночас розвиває творче, оригінальне мислення. При такій роботі студенту важливо проявити не тільки свою техніку володіння олійними фарбами, але і передати настрій природи, стан та атмосферу.

Для оцінки членів журі були представлені десятки оригінальних композицій міського парку: живописні тихі озера, мальовничі куточки із містками, сонячний тихий простір галявин.

Із представлених етюдів найкращими були обрані роботи студентів IV-го курсу:

  • Трощенко Таміла (І місце),
  • Чекаль Ірина (ІІ місце),
  • Зубенко Анна (ІІІ місце).

Дипломами за оригінальність були відзначені студенти IV-го курсу Голуб Ірина, Сущева Анна, Пилипенко Анастасія, Запорожець Дар’я. Відзначені студенти II-го курсу за акварельні етюди: Гаркавенко Марина, Михайлик Оксана, Олійник Олексій.

Нагороджував переможців та підтримував теплими словами учасників ректор ЧНУ Черевко Олександр Володимирович. Найкращі роботи були відзначені грошовими сертифікатами від профспілкового комітету університету, які вручав Стеценко Анатолій Іванович. Гарним завершенням пленеру стали слова Олександра Володимировича про натхненний захід:

— Всі роботи достойні, ви гарно відчуваєте природу і навколишній світ.
Звісно, вам ще є чому вчитися, та головне, що ви маєте, в кого вчитися. Серед ваших викладачів — заслужений художник України Тетяна Касьян, народний художник України Іван Бондар, заслужений художник України Іван Фізер, заслужений художник України Віктор Олексенко і ще ціла плеяда знаних митців та мистецтвознавців, молодих і талановитих викладачів. Вони щодня діляться з вами своїм досвідом та майстерністю.
Тож не марнуйте часу.
Це лише перший тур олімпіади. Вірю, що ваші роботи будуть перемагати ще в багатьох конкурсах!


Фотографії з церемонії нагородження Ви можете переглянути на сайті Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Майбутні художники змагалися в майстерності на пленері


Більше фотографій за посиланнями:

Невеликий відеоетюд про пленер, Ви можете переглянути у наступному відео

Репортаж Телерадіокомпанії «Рось»!

Поділитись у соцмережах

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com