Кафедра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького

Герб моєї родини — І етап обласного конкурсу з образотворчого мистецтва 2019

«Герб моєї родини» – тема цьогорічного Обласного конкурсу з образотворчого мистецтва «Палітра Черкащини». Збереження родинних цінностей, історії, культури та звичаїв відіграє важливу роль у формуванні самоідентифікації молодого покоління.
Програма учасників І етапу конкурсу була творчо насичена. Конкурсний день розпочався із відео-лекції з основ геральдики від історика, краєзнавця та голови Черкаської спілки геральдистів Толкушина Олега Генадійовича, в якій було охарактеризовано основні закони та правила створення гербів.
«Для початку це глибоке та ґрунтовне вивчення історії свого роду, а вже потім – відображення її графічними засобами» – зауважив Олег Толкушин.
Оскільки графічна частина повинна локально та символічно відображати реалістичні об’єкти, учасникам необхідно тренуватись у створенні стилізованих зображень. З метою підготовки учасників до роботи над графічною частиною герба було проведено майстер-клас із практичним заняттям «Стилізація рослинних і тваринних форм». Завдання було ускладнене обмеженням кольорової гами, оскільки геральдика диктує свої закони. Незважаючи на складне завдання, усі учасники продемонстрували високий творчий рівень, оригінальність думки та розуміння поставленої цілі.
Членами конкурсного журу у складі народного художника України Івана Бондаря, заслужених художників України Віктора Афоніна та Івана Фізера, членами спілки художників Неонілою Недосєко та Олеся Кравчук були обрані переможці, які, на думку журі, найкраще впорались із завданням.

Переможцями стали:

  • Шевченко Інна та Малацай Денис (Черкаський художньо-технічний коледж) (І місце)
  • Тимошина Юлія (Черкаська дитяча школа імені Данила Нарбута) Кудревич Вікторія (Черкаський державний технологічний університет) (ІІ місце)
  • Скорина Софія (Народний аматорський колектив арт-студія Глорія), Дилюк Дарина (Черкаська дитяча школа мистецтв) Задорожна Юлія (Черкаський державний бізнес-коледж) (ІІІ місце)
Участь у І етапі прийняло 46 учасників із художніх та мистецьких шкіл міста і області.

Пишаємося високим рівнем творчих умінь та плідною роботою учасників!

Другий тур відбудеться у вересні 2019 роки, на який учасники мають представити до розгляду комісії розроблені герби своїх родин. Бажаємо натхнення та подальших звершень!

Організатори конкурсу:

  • Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської обласної держадміністрації,
  • Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького,
  • Обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка,
  • Черкаська громадська організація «Світовид».

Поділитись у соцмережах

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com