Кафедра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького

Часті запитання та відповіді про творчий конкурс

Запитання та відповіді про перебіг творчого конкурсу з живопису для вступу на спеціальності 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація (спеціалізації: декоративне мистецтво та образотворче мистецтво). Детальніше про наші спеціальності, умови вступу та перебіг вступної компанії Ви можете прочитати на сторінці для «Вступників».

Яку акварель купувати?

Акварель знадобиться протягом двох років навчання в університеті, тому радимо купувати акварель “Сонет”, “Белые Ночи”, “Ленинград”. Кількість кольорів і пакування залежить від уподобань.

Який папір краще використати для вступу?

Для складання творчого конкурсу з живопису найкраще підійде акварельний папір, Ви його можете придбати в магазинах художніх матеріалів. Так фарба буде виглядати найкраще, що забезпечить Вам високу якість акварельного живопису.

Акварельний папір треба буде наколоти кнопками на дерев’яний планшет який Ви можете отримати прямо на творчому конкурсі, в майстерні або попередньо натягнути його на власний планшет, який згодом можете забрати після проведення творчого конкурсу.

Які краще пензлі для акварелі?

Для акварелі найкраще підходять пензлі із натурального ворсу – колонок, білка чи синтетичні. Для комфорту використовують пензлі круглої форми №12, №4, №2.

Де купувати художні матеріали?

в місті Черкаси це наступні торгівельні точки:

Художній салон “Мистецтво” (вул. Байди Вишневецького 32),
художній салон “Art” (б-р. Шевченка 289),
магазин канцтоварів “AKVAREL Art Republic” (ТРЦ Любава, 4 поверх).

Де будуть проходити творчі конкурси?

Для проходження творчого конкурсу вам потрібно з’явитися о 8:45 біля 813 аудиторії, НК №1 б-р. Шевченка 81 (дістатися на 8 поверх можна по сходах чи ліфтом, що знаходиться ліворуч від сходів). При собі необхідно мати документи, що посвідчують особу (ID-карта, паспорт громадянина України, документи в мобільному додатку «Дія»).

Навчання, на відміну від творчого конкурсу відбуватиметься переважно в 4 корпусі, це центр міста на вулиці Остафія Дашкевича, 24 в нових та гарно обладнаних творчих майстернях.

Для тих хто вступає на спеціальність 014 Середня освіта (Образотворче мистецтво) творчий конкурс проходити не потрібно.

Що необхідно принести з собою на творчий конкурс з живопису?

Простий олівець для підготовчого малюнку, акварельний папір формату А2 (420 x 594 мм) чи попередньо натягнутий на планшет акварельний папір, палітру або невелику тарілку. На час проведення творчого конкурсу потурбуйтесь взяти з собою воду для пиття, їжу та якщо необхідно то ліки. Воду для малювання та все обладнання — планшет, мольберт, стілець ви отримаєте в майстерні, де буде відбуватись творчий конкурс.

Чому творчий конкурс з живопису, а не з рисунку чи композиції?

Творчий конкурс з живопису є комбінованим випробуванням, що дає змогу оцінити більший спектр Ваших знань з рисунку (попередній підготовчий малюнок), композиції (розташування натюрморту в площині аркушу) та живопису (вміння бачити колір, знання з лінійної та кольорової перспективи тощо).

Скільки триває творчий конкурс?

Загальний час проведення творчого конкурсу 6 годин але Ви можете завершити свій твір раніше, залишити роботу та піти. Але якщо Ви не встигаєте раніш, то у Вас є 6 годин з 9:00 до 15:00 це достатній час для створення натюрморту.

Хто буде присутнім на творчому конкурсі?

Екзаменаційна комісія сформована з досвідчених викладачів кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, членів приймальної комісії університету або репортерів університету, що освітлюють вступну кампанію.

Ваші рідні чи друзі не можуть бути присутні на творчому конкурсі.

Де отримати результати творчого конкурсу і що з ними робити?

Найшвидше результати творчого конкурсу ви можете дізнатись на сторінці Інстаграм https://www.instagram.com/artka.ck.ua/, телеграм каналі вступників https://t.me/artka_vstup2021 та на сайті https://artka.ck.ua

Отримавши результати можете тішитись 😉 та чекати 14-23 липня для того щоб подати документи.

Всі офіційні дані ви можете дізнатися на сайті https://vstup.edbo.gov.ua/

Чи можу я оскаржити результати творчого конкурсу?

Результати творчого конкурсу оскарженню не підлягають.

Коли будуть сформовані списки зарахованих за держзамовленням?

28 липня Ви можете зайти у свій електронний кабінет вступника та перевірити
статус заяв.

Абітурієнти, у яких один із наданих сертифікатів ЗНО 100-125 балів можуть бути зараховані лише на контракт (оплата за кошти фізичних чи юридичних осіб)

Коли та куди подавати оригінали документів?

Абітурієнти, в особистому кабінеті яких буде запис «рекомендовано до зарахування» за однією із заяв повинні принести оригінали документів до 18:00 години 02 серпня у відбіркову комісію Університету (бульвар Шевченка, 81, корпус № 1, аудиторія 301).

Абітурієнти, в особистому кабінеті яких не буде запису «рекомендовано до зарахування» за однією із заяв повинні принести оригінали документів до 18:00 години 10 серпня у відбіркову комісію Університету (бульвар Шевченка, 81, корпус № 1, аудиторія 301).

Перелік документів для вступу:

Детальніша інформація про перелік осіб, які подають документи в паперовій формі; порядок подання документів вступниками, що мають право на спеціальні умови участі в конкурсному відборі розміщена у Правилах прийому до Черкаського національного університету, у розділі V, пункті 1.1.; розділі VI, пунктах 1, 7, 8.

ARTKA.CK.UA
Кафедра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва

ЧНУ ім. Б. Хмельницького

Черкаси,
вул. Остафія Дашковича 24
каб. №368

+380 93 774 2304
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com