Кафедра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького

Дві наші випускниці видали ілюстровані книжки

Ми завжди тішимось успіхам наших випускників, бо вклали в них свою любов до мистецтва та бачили їх зростання. Особливо це тішить в такий непростий час. Майже одночасно, дві наші випускниці «прозвітували» про надруковані книжки, в роботі над якими вони приймали безпосередню участь. Жучок (Маршаленко) Ірина Олександрівна ілюструвала дитячу книжку, яка вийшла двома мовами в Польші, а Курська Ольга Станіславівна видала завдяки підтримці небайдужих людей книгу-альбом власних робіт, кошти з якої підуть на благодійність.

Одного разу мені зателефонувала одна гарна людина Анна Григорович і запитала чи я не погоджусь проілюструвати книжку про конячку. А я відповіла їй, що не так давно купила планшет для малювання і якщо вона згодна на мої експерименти — то я з задоволенням проілюструю! Так і почалась наша історія. І як почала я експерементувати — ілюструвати… аж пір’я летіло. І от вже сьогодні я вперше тримаю у руках нашу гарнющу, яскравущу і найкращу в світі книжечку, яку видала двума мовами Польща.

Я щиро вдячна Товариству Підтримки Регіонального Розвитку «Разом для Регіону», товариству людей доброї волі, що діє у Карконоському повіті,яке долучились до допомоги у вивченні польської мови нашим діткам переселенцям і видало цю фантастично гарну казку «”Прекрасна мрія Камеліі». Це лише перший розділ! Сподіваюсь зовсім скоро триматиму у руках інші! І також дякую, Анечко, що тоді ти зателефонувала саме мені, повірила в мої експерименти і саме я є ілюстратором казочки про чарівну конячку!

Я вдячна всім своїм викладачам, а особливо Віктор Олексенко та Татьяні Касьян, які дуже вплинули на мою творчість і допомогли мені знайти себе!

Спочатку я плакала…

Тримати в руках книгу-альбом в якій зібрано так багато картин, так багато історій цієї війни яка все ще триває. Це дуже дивне і двояке відчуття.
З одного боку картини написані не так давно… На 15 день чи на 50… А з іншого, це наче великий шмат нашої історії, який ми вже прожили, і ті сторінки ми вже перегорнули, і сьогодні пишуться нові, ось туточки, прям в цю секунду

Невелика подорож в часі, і водночас неймовірний проект, надзвичайна сміливість організаторів, їх безумовна віра в нас, нашу перемогу і кожного хто боронить нашу свободу💙💛

Це велика честь і велике щастя, що я як творча людина можу відображати крізь призму власного світосприйняття всі події нашої визвольної бородьби, що можу писати цей літопис в картинах, що я та інші знаходять сили і натхнення для творчості і створюють цю нову реальність в режимі он-лайн. Не колись потім в майстернях, з тоннами ескізів, виваженими композиціями, галерейними форматами і холодним розумом. А саме зараз, під звуки сирен, арти, чи винищувачів, під невщухаючі новини з усіх екранів, на емоційному піку, на надзусиллях часто розміщуючи фарбу не лише водою, а і сльозами, гіркими та солоними.

Ми вистоїмо це вже факт.
Перемога неминуча, це також факт.
Ми стали нацією, сильною і потужною, і нам є чим і ким пишатись.
Кожного дня потом і кров’ю ми доводимо ці істини собі і світу, кожного дня стаємо на крок ближчі до нашої перемоги 🇺🇦

Дякую видавництву Salutis Publishing House та особисто Olga Timontieieva за Ваш неймовірний внесок на культурному фронті, бажаю процвітання Чернігівському художньому музею Галагана Художній музей Галагана / Galagan Art Museum — Chernihiv, Ukraine дякую всім дотичним за цю важливу працю, за цей альбом, за Вас і Вашу віру.
Разом до перемоги💙💛

Каталог-альбом-літопис Invicta вийшов лімітованим накладом і становить всього 1500 примірників, тому поціновувачі поки ще можуть його придбати. Книга містить особисті історії 28 українських художниць та їх картини, створені в перші 111 днів після нападу росії на Україну, з 24 лютого 2022 по 14 червня 2022 року.

Більша частина прибутку з продажу книги піде в фонд «Дрібне Сузірʼячко» Дрібне Сузірʼячко на допомогу воїнам ЗСУ та їх родинам, а також на відновлення Чернігівського художнього музею💙💛

Вітаємо Ольгу Курську та Ірину Жучок, випускниць кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва ЧНУ ім. Б. Хмельницького зі значними творчими здобутками.

Поділитись у соцмережах

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com